а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

џагара-магара

Вид збор: Извик
Ранг: 56931
За означување и подражавање џагор, врева од гласови на многу луѓе кои говорат сите во исто време.