а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

фабулозен

фабулозниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 30499
извонреден, прочуен
Англиски: fabulous
Примери:
Нараквицата и обетките, ќе го надополнат вашиот фабулозен изглед.