а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

убавест

убавичка
Вид збор: Придавка
убавичок
Англиски: pretty
Употреба: Народна поезија
Примери:
(нар. поез.) Ој невесто убавесто.