а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вадидуша

мн. вадидуши
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 35563
мачител
Англиски: tormentor
Примери:
Ти да не можеш да му ја вратиш душата, вадидушо?