а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

вагинален

вагиналниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 29723
Што се однесува на вагина.
Англиски: vaginal
Употреба: Медицина
Примери:
Вагинални мускули.
Вагинален секрет.