november - онтологија

маглен повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
ноември

ноември повеќе

Вид збор: Именка, машки род
Единаесеттиот месец од календарската година.
Албански: nëntor
Употреба: Неменлив збор

студен повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Друго име за месецот ноември.